Anasayfa / BLOG / KOBİ'lere 10 Milyar TL'ye Kadar Kredi
   Geri   
Paylaş:  

KOBİ'lere 10 Milyar TL'ye Kadar Kredi
KOBİ'lere 10 Milyar TL'ye Kadar Kredi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı Toplantısı'nda yaptığı duyuruya göre KOBİ destek projesi bu yıl yeniden başlatılacak. 

Hisarcıklıoğlu, geçen seneki programa 2 bankanın katıldığını bu yıl bu sayının 8 olacağını bildirdi.

KOBİ destek projesinin bu yıl yeniden başlatılacağını belirten Hisarcıklıoğlu, "Geçtiğimiz sene 2 bankayla başlattığımız bu hizmet yarışına, bugün 8 banka ile devam ediyoruz. 2-3 ay içinde KOBİ’lerimize 10 milyar liraya kadar yeni kredi imkanı sağlamış olacağız." şeklinde konuştu. Ayrıca Hisarcıklıoğlu, KOBİ destek kredi faiz oranının aylık %1,85, yıllık %22 seviyesinde olacağını belirtirken, bir KOBİ'ye maksimum 200 Bin Türk Lirası kredi kullandırılacağını belirtti.

Hisarcıklıoğlu, "KOBİ destek projesine yeni katılan bankalar İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti. Kobilerimize 10 milyar TL'ye kadar yeni kredi imkanı sağlayacağız. KOBİ destek kredi faiz oranı aylık yüzde 1,85, yıllık yüzde 22 olacak. Bir üye azami 200 bin TL kredi kullanabilecek. Bu kredilerle birlikte sağlamış olduğumuz düşük faizli kredi büyüklüğü 20 milyar lirayı aşacak." şeklinde konuştu. 

 


Paylaş: